Taşımacılık Hizmetleri

Karayolu Taşımacılığı

Geniş araç filomuzdaki araçlar ve müşterilerimize vaat ettiğimiz çözüm odaklı yaklaşımımızla, bütün lojistik süreçlerinizde yanınızdayız. Esnek ve çevik yapımızla, karayolu taşımacılığı ihtiyaçlarınız için çözüm üretiyoruz.

Başta Türkiye’de öncüsü olduğumuz askılı tekstil taşıma olmak üzere, tehlikeli ve yanıcı madde, ilaç, otomotiv, otomotiv yedek parçası, beyaz eşya, ağır sanayi ürünleri, jet motoru ve daha birçok alanda hizmet veriyoruz.

Takip Edilebilir Taşıma

Araçlarımızda bulunan takip cihazları yükünüzün konumunu anlık olarak takip etmenize olanak verir.

Sürdürülebilir Taşıma

Standartlara uygun yeşil ve sessiz Euro-6 motorlara sahip genç araç filomuzla sürdürülebilir lojistiği destekliyoruz. Yazılım yardımıyla belirlediğimiz optimum rota doğrultusunda karayolu taşımacılığı faaliyetlerimizi deniz yolundan gerçekleştirdiğimiz RORO ve demir yolu ile destekleyerek karbon emisyonumuzu düşürüyoruz.

Hemen Teklif Alın

Enco, 1985 yılında kurulmuş, lojistik çözümleri üreten, tedarik zincirinin her adımında müşterilerine destek olmayı hedefleyen bir şirkettir.

KARAYOLU TAŞIMA MODELLERİMİZ

Karayolu Taşımacılığı

Ürünlerin kendi   depolarımızdan araçlara yüklenerek seferine başlayıp, son noktaya kadar karayolu ile götürüldüğü taşıma modeli, karayolu taşımacılığı olarak adlandırılmaktadır.

RORO Destekli Karayolu Taşımacılığı

RORO destekli karayolu taşımacılığında ürünler, bir limandan diğer limana RORO gemileri ile taşınmakta, bu noktalar haricindeki taşımalar ise karayolu ile gerçekleşmektedir. Özellikle tonaj olarak ağır yüklerin taşınması için önemli bir alternatiftir. Ayrıca karbon ayak izini azaltarak sürdürülebilir lojistiği de desteklemektedir.

Demiryolu Destekli Karayolu Taşımacılığı

Demiryolu destekli karayolu taşımacılığında, ürünler demiryolu güzergahı boyunca trenlerle taşınır, diğer noktalar arasında ise karayolu taşıması yapılarak süreç tamamlanır. Demiryolu taşımasının en önemli avantajları karbon emisyonunu düşürmesi ve uzun mesafeli taşımalar için süre ve maliyeti düşürmesidir.

Intermodal Taşıma

Tüm taşıma türlerinin entegrasyonundan oluşan intermodal taşıma, son yıllarda ivme kazanmış ve daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Enco olarak Avrupa ile Türkiye arasında geçekleşen karayolu taşımalarımızda intermodal rotaları tercih ederek daha az karbon emisyonu ve partikül oluşmasına katkı sağlamaktayız.

35 yılı aşan karayolu taşımacılığı tecrübemizle müşterilerimize
birçok farklı sektörde, uzmanlaşmış hizmet veriyoruz.

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI HİZMETLERİMİZ

35 yılı aşan karayolu  taşımacılığı tecrübemizle  müşterilerimize birçok farklı sektörde, uzmanlaşmış hizmet veriyoruz.

Parsiyel/Komple Taşıma Hizmeti

Bir aracı dolduran ürünleriniz için komple taşıma hizmetini kullanabilirsiniz. Bir aracı doldurmayan ürünleriniz için ise parsiyel taşıma hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bu sayede, aracı diğer müşterilerimizle paylaşarak daha uygun fiyata taşıma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Askılı Tekstil Taşıma

Türkiye’de öncüsü olduğumuz askılı tekstil taşımacılığı süreçlerinde, tekstil ürünlerinizin ilk noktadan son noktaya kadar özenli bir şekilde taşınmasını sağlıyoruz. Tekstil firmaları için hızlı ve güvenli askılı tekstil taşıma hizmeti veriyoruz. Ayrıca işinde deneyimli uzman kadromuzla tekstil ürünlerinizin kalite kontrolünü de yaparak ihracat ve ithalat süreçlerinizi kolaylaştırıyoruz.

Sprint Taşıma

Sprint taşıma hizmeti ile ürünlerinizin çok kısa sürede teslimat noktasına varmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle küçük araçlarla yapılan sprint taşıma her boyuttaki ürünün lojistik süreci için uygundur. Bu taşıma türü, tonaj olarak komple ve parsiyel yük taşımacılığına göre daha hafif olduğu için hafta sonu kısıtlamalarına takılmadan ve 2 şoförle gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle diğer karayolu taşıma türlerine göre, hava yolu taşımacılığıyla rekabet edecek kadar, hızlıdır. 2 günde Almanya’ya hızlı lojistik hizmeti başta olmak üzere Avrupa’nın birçok noktasına hızlı teslimat hizmeti vermekteyiz.Depolama Hizmetleri, Yurtiçi Dağıtım, 7/24 Online Takip Sistemi (Satelite-GPS), Adresten Adrese Taşıma, JIT Hizmet, Sigorta İşlemleri, Gümrükleme Hizmeti