Hakkımızda

Hakkımızda

Enco, 1985 yılında kurulmuş, lojistik çözümleri üreten, tedarik zincirinin her adımında müşterilerine destek olmayı hedefleyen bir şirkettir. 

Alman ortaklığı ile yola çıkan, İstanbul merkezli firmamız, 6 kıtada, 116 ülkede, 110 acente partnerliğiyle deniz, hava, kara ve demir yolu taşımacılığında geniş filosu ile hizmet vermektedirler. Ayrıca Türkiye ve Almanya’da bulunan 450.000m³ ‘ün üzerindeki, son teknolojiyle donatılmış depolarıyla depolama ve stok yönetimi hizmetleri de vermektedir.

Tekstil alanında uzmanlaşmış, dünyanın ve Türkiye’nin sayılı markalarını taşıyan firmamız, ayrıca coronet askı taşımacılığının da öncüsüdür. Bunun yanı sıra tehlikeli madde, ilaç ve medikal malzeme, otomobil, otomobil yedek parçası, jet motoru, beyaz eşya, gıda taşımacılığı gibi çeşitli sektörlerde de hizmet vermektedir.

Firmamız, Enco markasını ve ülkemizin adını dünyaya daha çok duyurmak amacıyla global ağını yıldan yıla genişletmektedir. Bu doğrultuda WACO gibi dünyanın sayılı organizasyonlarıyla iş birlikleri yapmanın yanı sıra, farklı ülkelerdeki lojistik gücünü artırmak için altyapı yatırımları yapmaktadır.

İnovasyon ve teknolojiden aldığımız güçle, geleneksel taşımacılık anlayışının ötesinde, tam bir tedarik zinciri yönetimi mottosuyla hareket ediyoruz. Avrupa başta olmak üzere, dünya genelinde faaliyet gösteren ortaklarımızla müşterilerimizin tüm lojistik süreçlerinde yanındayız.

Enco Felsefesi

Önceliğimiz müşteri memnuniyeti. Her şeyin güvenle başladığını biliyoruz. Sektörde kurduğumuz uzun süreli ilişkilerimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarının hızlı, kaliteli ve uygun maliyetle karşılanmasını sağlıyoruz. Yılların bizlere verdiği tecrübeyle her zaman bir adım daha ileriyi hedefliyor ve çalışıyoruz.

“Kalite için inovasyon” mottosuyla süreçlerimizi ve iş modellerimizi sürekli iyileştiriyoruz!

35 yılı aşan tecrübemizi teknolojiye ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla bütünleştiriyoruz. Şirketimizin merkezine koyduğumuz inovasyon odaklı yaklaşımla değişen dünyanın ihtiyaçları için çözümler üretiyoruz. Mevcut iş süreçlerimizin kalitesinin artırılması, hızlandırılması ve çağın ihtiyaçlarına uygun hale gelmesi için teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyoruz. Ayrıca kendi bünyemizdeki AR-GE ekibimizle sektörün ihtiyaçlarını tespit edip yeni projeler geliştirerek lojistik sektörünün altyapısına katkıda bulunmak için çalışıyoruz.

ENCO

0

YAŞINDA

01.

KALİTE

02.

SEKTÖREL DENEYİM

03.

İNOVASYON
ENCO

MİSYONUMUZ

İnovasyon ve sürdürülebilirlik mottosuyla, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel çözümlerle ulusal ve uluslararası faaliyetlerini destekleyerek kalıcı bir iş ortağı olmak.

VİZYONUMUZ

Herkesin, dünyanın dört bir yanına yapacağı ticari faaliyetleri kolaylaştırmak için A’dan Z’ye tam bir tedarik zinciri hizmeti geliştirmek.